• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Atrakcyjny, aktywny, niezapomniany, pełen muzyki i emocji – to tylko niektóre słowa określające sobotnie popołudnie w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie. 28 maja 2022r. odbył się tu bowiem XVII Gminny Festiwal  Piosenki Dziecięcej pod hasłem „Śpiewaj razem z nami”. Organizatorem tego wspaniałego widowiska muzycznego była Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych.  Słodki poczęstunek         oraz nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Kawęczynie, Gminna Komisja Profilaktyki                    i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Samorząd Uczniowski oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych.

W tym dniu  scenę opanowali uczniowie  klas I – VIII z terenu Gminy Kawęczyn. Nie od dziś wiadomo, że  region ten to kuźnia talentów... także wokalnych i tanecznych. Kolorowe stroje, wyjątkowe barwy głosu, bogata scenografia i cudowna publiczność to nie wszystko. Działo się o wiele więcej. Prowadzącymi całą uroczystość było rodzeństwo: Wiktoria i Jakub Macudzińscy. Spotkanie rozpoczęło się od piosenki otwierającej Festiwal. Wykonali ją  uczniowie naszej szkoły. Po rozpoczęciu Festiwalu przez dzieci, oficjalnego otwarcia dokonała Pani Małgorzata Krawczyk, zastępca Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. 

Po tym ważnym wystąpieniu przyszedł czas na muzyczne zmagania. W tegorocznej edycji wzięło udział 15 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: przewodniczący – pan Henryk Kaźmierczak, członkowie: pani Karina Szałata i pan Adrian Wałowski oceniało dobór repertuaru, walory głosowe solisty, muzykalność, stopień trudności wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.   Tuż po konkursowych zmaganiach mogliśmy usłyszeć zdobywczynię Złotej Nutki z 2019r. Oliwia Tomczyk zaśpiewała piosenkę „Czesława” z repertuaru Sanah. Po tym występie przyszedł czas na w pełni zasłużony słodki poczęstunek. Na pozostałe nagrody młodzi artyści musieli nieco poczekać. W trakcie obrad jury, dzieci się nie nudziły. Mogły bowiem potańczyć w rytm znanych melodii oraz porozmawiać z przyjaciółmi z innych szkół.  Zgromadzona publiczność mogła też w specjalnym głosowaniu wybrać spośród prezentowanych piosenek swoją faworytkę i oddać na nią głos.

 Werdykt przedstawiał się następująco:

Kategoria klas I – III

I miejsce – Iga Piontkowska (uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych)

II miejsce – Lena Płóciennik (uczennica Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii)

III miejsce – Anna Piestrzyńska (uczennica Szkoły Podstawowej im. pułkownika pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Skarżynie)

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Łucja Górska (uczennica Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii)

II miejsce – Oliwia Michalak (uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych)

III miejsce – Weronika Krawczyk (uczennica Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Kowalach Pańskich – Kolonii)

Kategoria klas VII – VIII

I miejsce – Oliwia Kowalczyk (uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych)

II miejsce – Julia Kolasińska (uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych)

III miejsce – Patrycja Szymańska (uczennica Szkoły Podstawowej im. pułkownika pilota Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w Skarżynie)

Nagrodę publiczności otrzymała Oliwia Michalak - uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych. Z kolei nagroda specjalna, ufundowana przez panią Karinę Szałatę, trafiła do Oliwii Kowalczyk, uczennicy naszej szkoły.

Laureaci konkursu otrzymali z rąk Pana Jana Nowaka, wójta Gminy Kawęczyn, atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Młodym artystom oraz opiekunom przygotowującym ich do zaprezentowania się na scenie dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok! 

ITU 1104ITU 1111ITU 1120ITU 1142ITU 1157ITU 1160ITU 1181ITU 1186ITU 1188ITU 1191ITU 1205ITU 1210ITU 1217ITU 1229ITU 1238ITU 1239ITU 1244ITU 1255ITU 1259ITU 1265ITU 1269

 

 

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook