• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Nadszedł ten długo wyczekiwany czas, czas radości i wolności, czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy – wakacje! 24 czerwca 2022 r. o  godzinie   8:00  usłyszeliśmy ostatni dzwonek w roku szkolnym 2021/2022. Był to również dzień uroczystej akademii przygotowanej przez tegorocznych absolwentów pod czujnym okiem pani Doroty Czerniak i pani Renaty Piontkowskiej.  Jako pierwsi, w murach szkoły pojawili się nauczyciele i uczniowie klas VII – VIII. Po nich na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście: pani  Edyta Balcerzak – Skarbnik Gminy Kawęczyn, Ksiądz Maciej Burszewski – Proboszcz Parafii Głuchów, Radni Gminy Kawęczyn, panowie: Ryszard Jaśkiewicz i Tomasz Tyrakowski, pani Urszula Augustyniak – pielęgniarka szkolna, pani Izabela Migdalska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, pani Jadwiga Piekarska – emerytowana nauczycielka,  pan Grzegorz Janiak oraz państwo Karina i Krzysztof Balcerzakowie – sponsorzy, którzy wspierali działalność szkoły.

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, oceny dokonań i nagrodzenie tych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Takich uczniów było w naszej szkole wielu, ale na miano najlepszego absolwenta szkoły zasługiwał tylko jeden uczeń: Jakub Macudziński, który otrzymał z rąk pani Skarbnik Edyty Balcerzak reprezentującej Pana Jana Nowaka, Wójta Gminy Kawęczyn, Stypendium Gminy Kawęczyn dla najlepszego Absolwenta. Zdobył on również tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Jakub był przygotowywany przez panią Ewę Wojtczak.

Nagrodę Radnych Gminy Kawęczyn, panów: Józefa Iwaniaka, Ryszarda Jaśkiewicza, Adriana Kwinciaka i Tomasza Tyrakowskiego za najwyższą średnią w szkole oraz uzyskanie tytułu laureata XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce otrzymała uczennica klasy czwartej – Lena Zduniak. Z kolei nagrodę pana Jarosława Króla, Kierownika Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tokarach Pierwszych za uzyskanie tytułu finalisty XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce otrzymała uczennica klasy czwartej – Julia Grzesiak. Nagrodę ufundowaną przez SKO oraz Samorząd Uczniowski za uzyskanie tytułu finalisty XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce otrzymała uczennica klasy piątej – Wiktoria Macudzińska.

Nagrodę pani doktor Anny Majda za uzyskanie najwyższych wyników nauczania w klasie VIII  otrzymała Kornelia Balcerzak.

Nagrodę ufundowaną przez Radę Pedagogiczną za uzyskanie II lokaty w szkole otrzymała uczennica klasy VII – Magdalena Albertowska.

Nagrody anonimowego sponsora oraz Przewodniczącej Rady Rodziców, pani Marty Pasik, za uzyskanie największego sukcesu w zawodach sportowych w roku szkolnym 2021/2022 na szczeblu wojewódzkim, tj. zajęcie V miejsca w finale wojewódzkim XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców otrzymali uczniowie klasy VIII: Patryk Kleśta i Kacper Maćczak.

Dyrektor szkoły, pani Ewa Wojtczak podziękowała paniom: Małgorzacie Krawczyk za przygotowanie uczniów do  XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce oraz zdobycie tytułu laureata i finalisty w roku szkolnym 2021/2022 oraz Pani Katarzynie Koryckiej za przygotowanie uczniów do  finału wojewódzkich  XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w roku szkolnym 2021/2022.

W mijającym roku szkolnym możemy być dumni z naszych uczniów. Wielu z nich osiągnęło dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w wielu konkursach przedmiotowych. Uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Nauczyciele nie zapomnieli również o tych, którzy chętnie pracowali na rzecz klasy i szkoły. W związku z powyższym zostały wręczone nagrody za: systematyczne oszczędzanie w SKO,  aktywną pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz  służbę w Poczcie Sztandarowym. Dyrektor szkoły pani Ewa Wojtczak pogratulowała wszystkim, którzy ukończyli szkołę oraz tym, którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych. Życzyła im dalszych wysokich wyników w nauce oraz kolejnych osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych. Podziękowała  również aktywnym Rodzicom za zaangażowanie w życie placówki i pracę w mijającym roku szkolnym. Życzyła wszystkim udanych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji i szczęśliwego powrotu do szkoły.

Na koniec ósmoklasiści podziękowali pani dyrektor, swojej wychowawczyni, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za ich trud, cierpliwość i poświęcenie włożone w pracę. Wzruszający apel pożegnalny wychowanków pani Doroty Czerniak sprawił, że nawet największym twardzielom kręciła się łza w oku. Nigdy o Was nie zapomnimy!

Życzymy Wam wielu sukcesów, nowych przyjaźni i ciekawej wędrówki po ścieżkach nauki w wybranych przez Was szkołach!

 

Dorota Czerniak

IMG 20220624 082929IMG 20220624 083049IMG 20220624 083128IMG 20220624 083315IMG 20220624 090615IMG 20220624 090920IMG 20220624 091039Klasa 8 Tokary PierwszeM AlbertowskaNagroda RadnychosiStypendium Kaweczyn

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook