• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Jest wiele dni w roku, na które dzieci czekają z ogromną radością. Niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. To szczególny moment w życiu każdej młodej osoby . Trudno się temu dziwić, skoro w tym dniu wszyscy się bawią, radują i wypoczywają. W szkołach organizowane są  konkursy, gry zręcznościowe, rozgrywki sportowe  i inne zabawy.


W naszej szkole Dzień Dziecka  obchodziliśmy 3 czerwca. Tego dnia uczniów przywitała radosna muzyka i kolorowa chmura z baniek mydlanych. Tuż po godzinie 9:00 dzieci pod opieką swoich wychowawców udały się na szkolne boiska, które już od samego rana zamieniły się w gigantyczny plac zabaw. Tam atrakcji nie brakowało. Ogromnym powodzeniem wśród naszych milusińskich cieszył się duet pod nazwą „M.G. Rozrywka”. Animatorki przygotowały mnóstwo atrakcji. Były tory przeszkód, konkursy, iluzja, malowanie twarzy oraz dużo muzyki. Dzieci chętnie angażowały się w różnego typu rywalizacje, tym bardziej, że na zwycięzców czekały gromkie brawa kibiców. Niecodzienną darmową atrakcją były również ogromne zjeżdżalnie i tor wspinaczkowy zaproponowane przez firmę „Delfinek”. Najmłodsi z uśmiechem na twarzy „fruwali” na karuzeli, natomiast trochę starsi sprawdzali swoją sprawność na byczku, który tego dnia nie miał zamiaru używać swoich rogów. Dużym powodzeniem cieszyły się też dmuchane kule Bumper Ball. Dzięki nim uczniowie, pomimo różnicy wzrostu, mogli biegać, zderzać się ze swymi kolegami oraz bez obaw upadać na ziemię. Niesamowitą atrakcją (podobnie jak w ubiegłym roku) były Alpaki Z Zagrody Milejów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści państwa Iwony i Rafała Babiarczyków o tych uroczych zwierzętach. Ponadto mogły je głaskać, przytulać, karmić, a nawet z nimi spacerować. Odważni mogli też przejechać się konno na Gazelce ze Stajni w Chrapczewie.


Około godziny 10:00 na boisku pojawił się policyjny samochód z Komendy Powiatowej Policji w Turku. Dzieci miały wielką frajdę, ponieważ mogły poznać wyposażenie radiowozu oraz założyć alkogogle, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu, a więc: obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, trudności z określeniem kierunków, zniekształcenie widzianego obrazu, zaburzenie w ocenie odległości i podwójne widzenie. W innych częściach placu zabaw odbywało się malowanie twarzy oraz dekorowanie tatuażami wodnymi i z brokatu. Można tam było również otrzymać wesołe naklejki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale również młodzieży i dorosłych. Wielu uczniów, chcąc wnieść swój wkład w imprezę, popisywało się swoimi umiejętnościami i kondycją fizyczną podczas rozgrywek sportowych. Piłka nożna jest naszym sportem narodowym. Nawet pomimo tego, że przez ostatnie lata zdecydowanie większe sukcesy odnosimy w siatkówce, skokach narciarskich czy lekkoatletyce, to mecze piłkarskie elektryzują największe rzesze kibiców. Nic więc dziwnego, że futbol jest tak popularny również wśród uczniów naszej szkoły – coraz częściej nie tylko chłopców, ale też dziewczynek. Rozgrywki przyciągnęły wielu kibiców, którzy dopingowali swoich faworytów oraz cieszyli się ze zwycięstwa i zdobytych punktów. Do wspólnej zabawy z uczniami, rodzicami i nauczycielami dołączył również pan Jan Gruca. Wójt Gminy Kawęczyn wręczył Patrycji Sęk, uczennicy klasy VII, dyplom oraz nagrodę za zdobycie III miejsca w konkursie ekologicznym finansowanym w ramach projektu „Wspólnie włączamy ekologiczne myślenie – razem możemy więcej – edukacja ekologiczna mieszkańców Gminy Kawęczyn”.


Szczególną atrakcją były stoiska gastronomiczne obsługiwane przez rodziców uczniów oraz przedstawicieli firmy „Delfinek”. Pieczone kiełbaski ufundowane przez pana Grzegorza Janiaka i świeże bułeczki z piekarni pana Eugeniusza Wietrzyka ze Słodkowa – Kolonii smakowały wyśmienicie, a pyszne lody chłodziły gorącą atmosferę, która w ten słoneczny dzień panowała w naszej szkole. Na wszystkich spragnionych czekały też orzeźwiające soki i woda. Uczestnicy Dnia Dziecka mogli również skosztować waty cukrowej i popcornu. Ten wyjątkowy dzień po raz kolejny uświadomił wszystkim, że dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  


Pani Ewa Wojtczak, Dyrektor Szkoły, dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu, w szczególności Zarządowi Rady Rodziców.

 

P1011299P1011308P1011331P1011368P1011393

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook