• Czcionka:
  • A
  • A+
  • A++
  • zresetuj wielkość interlinii
  • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
  • Kontrast:
  • wĹ‚acz kontrast
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Piątek, 21 czerwca, to dzień, na który z utęsknieniem czekali wszyscy uczniowie. Tego dnia bowiem  odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Po wielu miesiącach nauki i wspólnej zabawy, uczniowie naszej szkoły rozstali się na letni czas ze swoimi kolegami i nauczycielami. Uroczystą akademię kończącą rok szkolny i rozpoczynającą wakacje poprzedziła msza święta dla dzieci i ich rodziców oraz pracowników szkoły, która została odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła przez księdza proboszcza Antoniego Janickiego.                                                   

Punktualnie o godzinie 10:30 uczniowie oraz nauczyciele licznie zgromadzili się w holu szkoły, aby wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień Z całą społecznością szkolną świętowali nasi goście: pan Jan Gruca – Wójt Gminy Kawęczyn, pan Łukasz Mila -  Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn, obecni    i wcześniejsi  Radni Rady Gminy Kawęczyn, panowie - Adrian Kwinciak, Józef  Iwaniak,  Waldemar Dusza, Ryszard Jaśkiewicz oraz Tomasz Tyrakowski. W murach naszej szkoły gościliśmy również: księdza Antoniego Janickiego - proboszcza parafii Tokary, księdza Macieja Burszewskiego - proboszcza parafii Głuchów, pana Jana Tygielskiego – Prezesa Rejonowego Banku Spółdzielczego w Malanowie, panią Marzenę Wojtczak - Wiceprezesa Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Szkoły w Tokarach,  panią Urszulę Augustyniak – pielęgniarkę szkolną. Gościliśmy też przyjaciół Szkoły, w tym:  pana Jarosława Króla – Kierownika Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Tokarach, pana Jarosława Pasika – Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kawęczynie i Prezesa OSP Głuchów oraz pana Grzegorza Janiaka – sponsora naszej szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas również licznie przybyli rodzice, na czele z  Przewodniczącą Rady Rodziców, panią Anną Kupczyk.

Ostatni dzień roku szkolnego to czas podsumowań, gratulacji i podziękowań. Tym razem również nie było inaczej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała pani dyrektor Ewa Wojtczak. Złożyła ona nauczycielom, wychowawcom oraz wszystkim pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za zaangażowanie, całoroczną, sumienną pracę, cierpliwość oraz ogromny trud włożony w kształtowanie dzieci, ale także za otwartość na problemy i potrzeby uczniów. Rodzicom podziękowała za współpracę ze szkołą, za wspieranie działań i inicjatyw oświatowych, a także służenie swoją radą i pomocą. Uczniom natomiast gratulowała  sukcesów i uporu w dążeniu do celu. Życzyła także, aby tegoroczne wakacje były radosne, bezpieczne i pełne pozytywnych wrażeń, aby pozwoliły wypocząć i zregenerować siły na kolejny rok nauki.

Podczas ceremonii przyznano liczne nagrody dla uczniów, którzy wyróżnili się w nauce oraz laureatów konkursów. Wyróżnienia otrzymali też młodzi ludzie zaangażowani w życie szkoły i środowiska lokalnego oraz systematycznie oszczędzający w SKO. Najwyższą średnią wyników w nauce uzyskały: Lena Zduniak, Maria Laskowska oraz Blanka Babiarczyk. Wymienione wyżej uczennice otrzymały nagrody z rąk pani dyrektor oraz  fundatorów – Radnych Gminy Kawęczyn. Następnie pani dyrektor i Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn, pan Łukasz Mila wręczyli nagrodę w imieniu pani Anny Majda, Radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Nagrodę tę otrzymał uczeń klasy III, Michał Trzeciak, za uzyskanie tytułu laureata XXVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Później przyszedł czas na uczniów, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Fundatorem nagród dla tej grupy zdolnej młodzieży była Rada Rodziców naszej szkoły.

Zakończenie roku szkolnego to również czas, kiedy niektórzy nauczyciele decydują się odejść na zasłużoną emeryturę. W tym roku decyzję o opuszczeniu murów naszej szkoły podjęła pani Dorota Czerniak, nauczyciel matematyki, techniki, informatyki i oligofrenopedagog. Pani dyrektor Ewa Wojtczak szczególne słowa podziękowań skierowała właśnie do pani Doroty, która w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II pracowała przez 33 lata. Dziękowała jej za profesjonalizm, morze cierpliwości i serdeczność. Nie obyło się bez łez wzruszenia i oklasków.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 przejdzie do historii naszej szkoły nie tylko jako dzień podsumowania wyników nauczania uczniów, ale również jako dzień podziękowań dla ustępującej z funkcji Dyrektora Szkoły Pani Ewy Wojtczak, która w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych piastowała stanowisko dyrektora przez 21 lat. Podziękowania płynęły nie tylko z ust współpracowników, uczniów oraz rodziców, ale również z ust licznie zgromadzonych na tej uroczystości gości, w tym pana Jana Grucy, Wójta Gminy Kawęczyn.  Koleżanki z pracy podkreślały: „My, Twoi pracownicy, ale też koleżanki, koledzy i przyjaciele, w każdej sytuacji mogliśmy liczyć na Twoją pomoc i wsparcie. Zawsze dodawałaś nam otuchy  i pomagałaś znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wciąż nas motywowałaś do zwiększonych wysiłków. Dbałaś, by nasza szkoła była jak najlepsza, by nasi uczniowie odnosili sukcesy. Pragnęłaś, abyśmy byli codziennie dumni, że pracujemy właśnie w tej szkole! Dziś pragniemy Tobie podziękować za wszystkie lata Twojej pracy na stanowisku dyrektora szkoły, za troskę o uczniów, za cierpliwość i wyrozumiałość, wytrwałość w kierowaniu szkołą, za pogodę ducha i poczucie humoru, za pomocną dłoń i serce dla wszystkich. Dziękujemy za trud, jaki codziennie wkładałaś w to, by nasza szkoła była coraz lepsza, coraz nowocześniejsza i coraz piękniejsza, by rozkwitała jak pąki róż. To, jak wygląda Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych teraz i jaką dobrą opinią cieszy się w środowisku, nie tyko lokalnym, jest efektem Twoich wieloletnich wysiłków i poświęcenia”.

Później ponownie głos zabrała pani Ewa Wojtczak. Pani dyrektor podziękowała wszystkim  przyjaciołom szkoły  za współpracę, zaangażowanie  i aktywny udział w życiu szkoły. Wręczając podziękowania, okazała wdzięczność za wszelkie formy wsparcia oraz wspólne działania na rzecz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych.

           Na koniec uczniowie klasy VII  zaprezentowali swoje talenty wokalne,  a z ust prowadzącej uroczystość padły następujące słowa: „Wakacje 2024 czas zacząć! Będzie pięknie, ciepło i słonecznie. Będą okazje do zawierania nowych przyjaźni, poznawania bliższej i dalszej okolicy, podróży i wycieczek w nieznane!”. Wiktoria zapewniła również pedagogów, że uczniowie o nich nie zapomną i, po wakacyjnym wypoczynku, pełni energii, z radością do nich powrócą. 

 IMG 20240621 104452IMG 20240621 105051IMG 20240621 105226IMG 20240621 105405IMG 20240621 105608IMG 20240621 105812IMG 20240621 105936IMG 20240621 110537IMG 20240621 110646IMG 20240621 110742IMG 20240621 110927IMG 20240621 112126IMG 20240621 112637IMG 20240621 112705IMG 20240621 112808IMG 20240621 113706IMG 20240621 113847IMG 20240621 113957IMG 20240621 115215IMG 20240621 115401IMG 20240621 115609IMG 20240621 115931IMG 20240621 120541

Przekierowanie na stronÄ™ Facebook